Author Topic: İzmir Psikolog  (Read 1 times)

evisleri

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 474
    • View Profile
İzmir Psikolog
« on: August 07, 2020, 06:32:32 am »
Psikoloğun Grev Tanımı Nedir?
⦁   Toplumda yaygın olan genel inanışın aksine psikologlar yalnızca danışanları olan problemli insanları dinlemek ve iyileştirmek gibi sınırlı bir alanda alışmazlar. Uygulayıcı ya da araştırmacı olarak alışan psikologlar danışan grmeden de mesleklerini srdrebilirler. Farklı alışma alanlarının yanısıra, genel grev tanımları:
⦁   Eğitim ya da spervizyonunu aldığı test ve araştırma yntemlerini uygulamak
⦁   Test sonularını uzman psikolog, psikiyatr, hekim ya da testi talep eden kurumlarla paylaşmak,
⦁   Grevlendirildiği alanda psikolojik destek vermek,
⦁   Psikolojik değerlendirmeler yapmak,
⦁   Neden ve sonu ilişkisi kurmak,
⦁   Drtleri, davranışları ve gdleri incelemek.
⦁   Psikolojik danışman ve psikologlarımız ocuk ve ergen ile alışarak ⦁   İzmir pedagog hizmeti de vermektedir.

Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilmelidir ?
İzmir psikolog hizmeti veren Ege Pozitif Psikoloji de danışanların geldiği konuları ele aldık. Zaman zaman kendimizi bir ıkmaz iinde bulabilir, sorunlarımızı kendi kendimize zmekte zorlandığımız ya da hayatımızla ilgili memnun olmadığımız ancak aynı zamanda değiştiremediğimiz birtakım durumlar iersinde bulabiliriz. Sebepsiz yere fke, sinir, znt, kaygı gibi durumlar yaşayabiliriz. Ya da yalnızca iinde bulunduğumuz ancak anlamlandıramadığımız durumlarla karşılaşıp, bunlara karşı dışarıdan farklı bir gzle değerlendirilme ihtiyacı hissedebiliriz. Psikologların amacı bunlar ve bunlara benzer diğer durumlarda terapi ile birlikte danışanın rahatlamasını sağlamak, duygusal yk azaltmak ve farkındalığı artırmak ile birlikte bireyi toplumsal hayata adapte ederek yaşamdan keyif almasını sağlamak ve işlevselliğini artırmaktır. Her psikoloğun hasta zelinde kendine ait bir terapi yntemi erevesinde sorunların temeline inmek ve bunu yapabilmek iin soru ve gzlem yolu ile sizi anlamaya ve incelemeye alışması doğaldır. Bu aşamada bilinmesi gereken, bunun terapi srecinin doğal bir aşaması olduğu ve birlikte alışan uzmanın adeta bir sihirli değnek ile hibir şey olmamışasına anında btn problemlerinizden sıyrılmanızı sağlaması pek mmkn grnmemektedir. nemli olan bu sreci kabullenmek ve uzman ve danışan arasındaki bu iletişimin olumlu ve verimli geebilmesini sağlayabilmektir. İzmir aile terapisti  arıyorsanız eğer alanında uzman bir psikolog, ve stne aile danışmanlığı eğitimi almış bir psikolog tercih edin.

Psikoterapi Nedir? 
 İzmir En İyi Psikologlar
 
İzmir Psikolog cretleri
zel merkezlerinde alışmalar yrten psikologlar iin bir cretlendirme ynetmeliği Trkiye'de bulunmamaktadır. Bu da her psikologun birbirinden ok farklı fiyatlarla hizmet vermesine fırsat vermektedir. İzmir'deki psikolog cretleri, psikologdan psikologa farklılık gstermektedir. Psikoloğun eğitimleri, verdiği hizmetler, nvanı , poplerliği gibi birok şey seans cretine yansımaktadır. Ama bu her zaman iyi psikoloğun seans cretinin daha fazla olması gerektiği anlamına gelmez.  İzmir psikolog cretleri  az nce belirttiğimiz durumlara bağlı olarak fiyatların 150 - 300 TL arasında değişmektedir. Ege Pozitif Psikoloji kurumunda psikolog cretleri uzmana ve şubeye gre değişiklik gstermekle beraber 150  TL ile 300 TL arasında değişmektedir.
WhatsApp Hattı İin Tıklayın
Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak iin TIKLAYINIZ
ocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız iin TIKLAYINIZ
Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler iin TIKLAYINIZ
Sık Ortaya ıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız iin TIKLAYINIZ
Makale Yazarı Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek (Sitesine Gitmek İin Tıklayın)
Psikolog ve Evlilik Terapisti Uzmanları
⦁   Bayram Şimşek Hakkında
⦁   Kaan Ay Hakkında
⦁   Gke Smeki Hakkında
⦁   Betl Salman Hakkında
⦁   Ecem Hazel Hakkında
Pedagog ve ocuk Ergen Psikologları
⦁   Dila Isıtan Hakkında
⦁   Ayşe Nur Akbulut Hakkında
⦁   Gamze Gder Hakkında
⦁   Beril zsoy Hakkında

Share on Facebook Share on Twitter