Author Topic: Onur ve Aşkın Romanı: Tehlike Sarmalında Aşk  (Read 1 times)

evisleri

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 474
    • View Profile
Onur ve Aşkın Romanı: Tehlike Sarmalında Aşk
« on: July 21, 2020, 10:30:04 am »
Onur ve Aşkın Romanı: Tehlike Sarmalında Aşk

Tehlike sarmalında aşk, acının, aşkın ve mutluluğun, kısaca dolu dolu yaşanan duyguların romanıdır. Diğer bir adla bu romana bir kişisel dnşm romanı da denilebilir. Her kesimden insan  bu romanda kendine dair bir şeyler bulabilecektir.
Bu roman, yazar cengiz hortoğlu'nun 20 yıllık hayalinin ve uzun yıllar alışmasının rndr. Yazar, roman kahramanlarının yaşadıkları acıyı gereki olarak hissedip okura aktarabilmek iin, (Uzun sre ormanda zor koşullarda yaşamak da dahil olmak zere...)  Birok zorluğu deneyimlemiştir.
Bu romanın en nemli zelliği roman kahramanlarından bazılarının srekli hayatı sorgulamalarıdır. Hayata dair, mutluluğa, mutsuzluğa, başarıya ve başarısızlığa ilişkin olarak neden ve nasıl sorularına i sesleriyle yanıt aramalarıdır.
Bu romanda insana dair her soruya yanıt aranmıştır. Acı, mutluluk, aşk, hzn gibi duygular nasıl oluşur? Bazı insanlar yaşadığı tm zorluklara rağmen mutluyken, diğerleri tm iyi koşullara rağmen neden mutsuzdur?
İnsan zannettiğinden daha gldr. Bir insan isterse ve inanırsa yenemeyeceği hibir glk yoktur. İnsan gcn doğruluk, merhamet, haklılık ve kararlılıktan alır. Pes etmeyeni, kararlı olanı kimse yenemez.
Cesaret bir insana verilen en muhteşem armağandır.
Ktlerin en byk korkusu, cesur, merhametli, duyarlı ve zeki insanlardır.


ARKA KAPAK YAZISI
Cengiz Hortoğlu, soluksuz okuyacağınız, akıcı ve heyecanlı bir aşk romanıyla yeniden karşınızda...
*
Bu duygu dolu romanı okurken, bazen hznlenip, bazen heyecanlanıp bazen de glmseyeceksiniz.
*
Adı Kanat'tı karizmatik, yakışıklı, gl ve cesurdu. Su kadar saf ve berrak ve de bir bıak kadar netti. Adının Kanat olmasının bile bir nedeni vardı.
*
ok kk yaşlardan itibaren, aldığı sert, vahşi ve acımasız eğitim, onun acı ve korku duygularını yok etmişti. Peki neden eğitiliyordu, plan neydi?
*
Yanağındaki sigara yanığı ve etenin boynuna kızgın bıakla kazıdığı arpı işareti ona gemişini unutma şansı bırakmıyordu. İi kin ve nefret doluydu. Ya o yok olacaktı ya da ete...
ete neden peşindeydi, ondan ne istiyorlardı?
Kanat; acı, umutsuzluk, iftiralar ve etelerle sarılmış hayatını değiştirebilecek miydi?
Tek şansı, doğanın ona kazandırdığı yeteneklerdi. Sadece gl değildi, aynı zamanda olacakları hissediyordu, bu onun en byk ayrıcalığıydı.
Peki, mutluluğu, başarıyı ve aşkı bulabilecek miydi?
*
Uğradığı byk haksızlıklar onu gszleştirmek yerine gcne g katmıştı. fkelendiğinde onu durdurabilecek tek g sevgiydi. nk sevgisizlik canını işkencelerden daha ok yakmıştı
*
KİTAPTAN ALINTILAR
Yoğun bir kar yağışı vardı, hava aydınlanırken o artık donmak zereydi. Nişanlı bir ift patika yoldan atla ormana doğru ilerliyorlardı. Gen kadın, orada bir insanın yattığını grnce şoka uğradı. Nabzına baktığında yaşadığını anladı. Nişanlısına seslendi. "Bu adam yaşıyor!" dedi. Merak iindeydi, kimdi bu adam? Neden ldresiye dvlmşt? Bu bir ete yntemiydi.
*
Denizin maviliği, iyot kokusu, kuş sesleri, ağaların hışırtısı... Ve de ağır ağır salınan deniz...
Kanat, Melis'in elinden tutup ayağa kaldırdı. Cebinden bir paket ıkardı, iinden iki de yzk. "Ben, ssl szler bilmem; ama senin gvenle yaslanabileceğin ınarın olmak isterim, sen de benim nergis ieğim olmak istersen bu can sana kurban olsun! Ama dersen ki: Hadi Kanat, sen kim ben kim? Asla yadırgamam, alır başımı giderim ve senin mutlu olman iin dua ederim. Senden beni kırmayacak değil, drst ve net bir yanıt bekliyorum. Beni yalandan daha ok yaralayacak hibir şey yoktur. nk ben tm ruhu, yalanların atığı yaralarla paralanmış bir adamım. Benim bir pırlanta yzk alacak param yok. Ama sevdiğim kadına bir yzk yapacak ellerim var." dedi ve ağatan oyarak yaptığı yzkleri uzattı.
Melis şaşkındı, ok etkilendi, o an kuş olup onunla birlikte umak isterdi. Gzlerinden yaşlar sicim gibi dklyordu. Kanat'a sarıldı ve gğsne yaslandı. "Ben senin derinden bakan siyah gzlerini ok da anlayamamışım. Sana olan aşkımın nedeni sadece yakışıklılığın, cesaretin değilmiş. İinde kaybolmak istediğim okyanus yreğinmiş. Sarıl bana ve sakın beni hibir nedenle bırakma... lm bizi ayırana dek, senin gl kollarında nergisin olmak ve sana ocuklar doğurmak istiyorum. Benim pırlantam sensin, hayatım boyunca evleneceği kadına ağatan yzk yapan kimseyi grmedim. Seni lnceye kadar seveceğim."
*
Dnşte tekneyi Melis kullanıyordu. Aşk bir sihirdi, gzlerine yeşil daha yeşil, mavi daha mavi grnyordu. Demek ki dış koşullar hibir şeymiş, dnyayı gzelleştiren yreğimizden geenlermiş, i dnya değişmeden dış dnya değişmezmiş, diye geirdi aklından...
*
Aslı, binlerce haber yapmış, ok sayıda insan tanımıştı, ilk kez bylesine gizemli bir adam gryordu. Bu merak duygusu ile başka trl rahat edemezdi. Nereye kadar giderse gitsin, gereği ortaya ıkaracaktı. Kimdi bu gizemli adam? Tehlikeli bir katil mi yoksa bir iyilik meleği mi?
*
Sonra diz kt. "Bir tanem birok masalda hep beyaz atlı prens vardır, benim masalında ise beyaz atlı prenses var. Aslı'm seni ok seviyorum, benimle bir hayatı paylaşmaya ve birlikte bymeye var mısın?" dedi ve iekleri uzattı.
*
"Kanat sana şık olma nedenim ne biliyor musun? yle bakıyorsun ki; senin yanında kendimi tam ve tamam hissediyorum. Sen hem romantik hem de sahicisin. Gizemlisin ama gvenilirsin. Mertsin, cesursun, cmertsin, kararlısın, paylaşmayı seviyorsun. En nemlisi de merhametlisin.

https://www.butikkitap.com/product/tehlike-sarmalinda-ask/

Share on Facebook Share on Twitter